top of page

FAQ

Jakou velikost zásnubního prstenu vybrat?

Velikosti prstenů se pohybují od 41-76 (eu), přičemž nejběžnější velikosti dámských zásnubních prstenů jsou 48-49-50-51 (eu). Pokud si tedy nejste jisti, doporučujeme zvolit velikost v tomto rozmezí. Velikost zásnubního prstenu lze dodatečně upravit. Stačí nám poslat prsten zpět s certifikátem pravosti a my vám prsten přizpůsobíme. První úprava je zdarma v rámci zákaznického servisu.

Jak obecně určit správnou velikost prstenu?

Pro zjištění správné velikosti prstenu doporučujeme objednat plastový měřící pásek, který Vám zdarma zašleme na Vaši adresu. Další metodou je změření průměru prstenu ze šperkovnice vašeho blízkého. Pokud přesně změříte vnitřní průměr prstene, určíme správnou velikost podle průměru.

Jak dlouho trvá výroba prstenů?

Výroba prstenů se pohybuje mezi 4-6 týdny dle náročnosti. Jako soukromé klenotnictví vyrábíme každý prsten a šperk s náležitou péčí. Pro udržení kvality naší produkce je tedy nutné období 4-6 týdnů.

Z jakého materiálu mám prsten vybrat?

14 karátové bílé zlato

 Jedná se o velmi oblíbenou variantu, bílé zlato je vlastně žluté zlato s větší příměsí stříbra ve slitině, takže je docíleno bílého nádechu. K dosažení čisté bílé barvy se používá pokovování. Toto pokovení podléhá opotřebení, proto je vhodné zaslat nám prsteny k renovaci v rámci našich služeb, při kterých prstenu vrátíme čirou bílou barvu a lesk.

14 karátové růžové zlato

Pokud chcete pro partnera vybrat něco moderního, rozhodně doporučujeme růžové zlato. Jedná se o velmi oblíbenou barvu zlata. Vhodné i pro různé kombinace prstenů a šperků. Nejvhodnější je v kombinaci s bílým zlatem.14 karátové žluté zlato

Tradiční barva zlata, odráží klasiku, kterou nemůžete nic zkazit. Ve většině šperkovnic se určitě najde pár dalších kousků, které se k této barvě zlata skvěle hodí.

Platina

Nejušlechtilejší kov k výrobě šperků. V porovnání se zlatem je tvrdší, trvanlivější a má stálejší "bílou" čirou barvu. 

Mohu u vás vyměnit nebo vrátit prsteny a šperky?

 

Pokud je Váš šperk nenošený a nepoškozený, je možné zboží vyměnit do 45 dnů, nebo Vám vrátíme 100% ceny.

Dostanu nějakou záruku na prsteny a šperky?

Naši zákazníci se mohou spolehnout na doživotní záruku na snubní prsteny. Na všechny ostatní typy prstenů a šperků se vztahuje záruka 2 roky. Vše je ručně vyráběno s důrazem na kvalitu materiálů a jejich odolnost.

bottom of page